Paylaşmak Güzeldir..

Akdeniz Üniversitesi’nde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi bayramlaşma töreni Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’ın katılımıyla Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Şükrü Özen, Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Ali Evren İmre, fakülte dekanları, enstitü ve meslek yüksekokulu müdürleri ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

İSLAM ÂLEMİNİN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Ramazan ayının rahmet, bereket ve huzuruyla geçirdiğimiz günlerin ardından Şeker Bayramı’nı coşkuyla karşılıyoruz. Başta Akdeniz Üniversitesi ailesi olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bu özel günler, birlik ve dayanışma duygularımızı pekiştirdiğimiz, sevdiklerimizle bir araya gelerek değerli anlar yaşadığımız günlerdir. Özellikle yaşadığımız zorlukların, bu anların kıymetini daha iyi anlamamıza vesile olması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

ACILARI PAYLAŞMAK ÜZERE HATAY’DAYDIK

“Ne yazık ki çok çabuk unutuyor, çok hızlı kanıksıyoruz.” sözleriyle konuşmasını sürdüren Rektör Özkan, “Özellikle depremin açtığı yaralar hala çok taze. Depremden kısa bir süre sonra biz ekibimizle beraber Hatay’daydık. Hem öğrencilerimizin, hocalarımızın ve ekibimizin personelimizin acılarını paylaşmak üzere oradaydık. Omuz omuza vermeye çalıştık. Üzerinden 14 ay geçti. Dün tekrar Hatay’ı ziyaret ettik. Öğrencilerimizle beraberdik. Çok duygulu anlar yaşadık. Devletimiz bu süre zarfında bölgede büyük çalışmalar yürütmüş. Maddiyat bir yere kadar ama şu anda onların ihtiyacı olan şey hepimizin omzumuzu, kalbimizi onlara açmamız.” diye konuştu.

ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLARIMIZA KUCAK AÇALIM

Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı ziyaret ederek bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi aldığını anlatan Rektör Özkan, “Sayın Valimiz de uzun zamandan beri oradaymış. Vali bey, çok ciddi emek veriyor. Gönlüyle orada, inşallah uzun sürede orada emek veriyor. Orada 6 bin 500 tane yetim ve öksüzden bahsetti. Önce kendi evimiz, önce kendi ailemiz, önce kendi ülkemizin çocukları… Lütfen o yavrularımıza kucak açalım. Evet devlet orada bütün varlığıyla birçok şeyi yapılandırmaya uğraşıyor. Birçok şey kat edilmiş ancak hala psikolojik etkileri sürüyor. Hepimizin maneviyatını oraya katmamız gerekiyor. Sevgi katarsak eğer inan çok şey değişecek. Bu anlamda bir Türk vatandaşı olarak sizden destek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

AİLE BAĞLARIMIZ MAALESEF BİRAZ ZAYIFLADI

Bayram günlerinde yardımlaşmanın, dayanışmanın en güzel sergilendiği dönemler olduğunun altını çizen Rektör Özkan, aile bağlarının güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Rektör Özkan, “Ailelerimize özen gösterelim, aile büyüklerimizi ihmal etmeyelim, çocuklarımıza bayram sevincini yaşattıralım. Çünkü yarın ne olacağı belli olmuyor.” diye konuştu. Bayram vesilesiyle Akdeniz Üniversitesi ailesiyle bir arada olmanın da kendisi için büyük mutluluk olduğuna değinen Rektör Özkan, “Benim için önemli olan sizlerle beraber olmak, dayanışmak. Bu bayramlar sevgiyi birbirimize aktarmak açısından çok önemli. Bu duygu ve düşüncelerle Şeker Bayramının tüm insanlığa barış, sevgi ve mutluluk getirmesini. Birlikte nice bayramlara ulaşmayı umuyor ve bu özel zamanları sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur içine geçirmeniz temenni ediyorum, çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Rektör Özkan, katılımcılarla tek tek bayramlaşarak mutlu bayram geçirmelerini temenni etti.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours