Paylaşmak Güzeldir..

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Konyaaltı Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulunda “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” programı düzenlendi.

Konyaaltı Dr. Günseli-Dr. Bülent Akınsal Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Eğitim Meslek Okulunda düzenlenen programa, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Gürcan, şube müdürleri ile veliler ve öğrenciler katıldı.

“Özel” öğrenciler, sergiledikleri şiir dinletileri, step ve dans gösteri ile bu özel güne renk kattılar.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle “özel” çocuklarla bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz şunları ifade etti: “Özel çocuklarımızın bizim için ne kadar kıymetli olduğunu, ne kadar önemli olduğunu bir kez daha buradan vurgulamak istiyorum. En iyi şekilde, en hassas şekilde bu çocuklarımızın eğitim ortamlarını düzenleyeceğiz ve eğitimlerini almalarını sağlayacağız. Bu bizim görevimiz. Bu görevi de öğretmenlerimiz en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Tabi burada öğrencilerimiz bizim için kıymetli, sizleri çok seviyoruz çocuklar, sizler çok güzelsiniz, çok özelsiniz ama sizlere hizmet eden öğretmenlerimiz de bizim için kıymetli ve değerli. Ben öğretmenlerimize çok çok teşekkür ediyorum size vermiş oldukları emeklerden dolayı. Dünya Otizm Farkındalık günü dolayısıyla tüm dünyada, Antalya’da bu özel çocukların özel oldukları ile alakalı farkındalığın artması dileğiyle, sadece bugün için değil tüm zamanlar artması dileğiyle programda emeği geçen çocuklarımıza ve öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyorum, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.”

Antalya Milli Eğitim Bakanlığı / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours