Tütüncü, Döşemealtı’nda

Paylaşmak Güzeldir..

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Döşemealtı İlçesi’nde, şehir ekonomisine büyük katkı sağlayan OSB’yi ziyaret etti, esnafı gezdi, vatandaşlarla kucaklaştı. Tütüncü, Ramazan’ın ilk iftarını da Döşemealtı ilçe sakinleriyle beraber yaptı.

Seçim çalışmaları kapsamında Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Döşemealtı ilçesini gezdi. Tütüncü, ilçedeki ilk ziyaretine çok kıymet verdiği esnafla başladı. Döşemealtı’ndaki 36 Nolu Kamyoncular Kooperatifini ziyaret etti, istek ve taleplerini dinledi. Tütüncü’ye Cumhur İttifakı Döşemealtı Belediye Başkan adayı Bekir Kıvrım, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, il ve ilçe teşkilatları eşlik etti. Toplumun temel taşının esnaf olduğunu dile getiren Tütüncü, “Esnafımızın faaliyetlerini, ticari işlemlerini çok daha düzgün ortamlarda yapabilecekleri fiziksel alanları esnafımız için en güzel şekilde oluşturmak istiyoruz. ” dedi.

TAKSİCİ ESNAFINA 44 TAKSİ DURAĞI

Kepez’de 15 yıl önce göreve geldiğinde taksi duraklarının durumunu hatırlatan Tütüncü, “Ben, ilçe belediye başkanı olarak yetkimi kullandım ve şuan 44 taksi durağını taksici esnafımıza armağan ettik. Antalya’da belediye eliyle ilk taksi durağını Kepez’de biz yaptık. Biz Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne talip olduk. Çünkü çok büyük işler yapacağız. İnşallah burayı da en güzel şekilde güzelleştireceğiz. Döşemealtı lojistik merkezleri ile ünlü bir yer haline gelecek.“ dedi.

OSB ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ

Tütüncü, Döşemealtı’ndaki ziyaretlerini kent ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan üretim tesislerinin bulunduğu OSB’de sürdürdü. Alın teri ve emeği ile evine ekmek götüren OSB çalışanlarını ziyaret ederek, işlerinde kolaylıklar diledi. Tütüncü, Döşemealtı’nın sokaklarında gezdi, esnafa bol kazanç dileklerini iletti, yolda karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet etti. Döşemealtı’nı karış karış gezen Tütüncü, bir fırıncı esnafının da Ramazan bereketine ortak oldu. Satış reyonuna geçen Tütüncü, fırından çıkan sıcak pideleri paketleyerek vatandaşlara verdi. Tütüncü, Döşemealtı ziyareti sırasında evi yanan bir vatandaşı da ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

‘HAKAN ABİ’ DİYE SESLENEN ÇOCUĞA KENT PARK MÜJDESİ

Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Döşemealtı TOKİ konutlarında düzenlenen iftar programına da katıldı. Hemşehrilerinin Ramazan-ı Şerifi’ni kutlayan Tütüncü, “Rabbim bizi bayrama, çifte sevinçle ulaştırsın.” dedi. Tütüncü konuşurken bir çocuğun “Hakan abi” diye seslenmesi üzerine; kaykay pisti, bisiklet pisti, salıncaklar, kaydıraklar ve su parkının da bulunduğu temalı çocuk parkını Döşemealtı ilçesinin çocuklarına armağan edeceklerini müjdeledi.

ANTALYA KAZANSIN

Antalya’nın altın çağı projelerini sıralaya Tütüncü, “Antalya’nın altın çağında trafik çilesini tamamen ortadan kaldırmak var. 15 yeni yol açacağız, 22 yeni köprülü kavşak yapacağız, 5 tane raylı sistem hattı getireceğiz. Alt yapımızı güçlendireceğiz. Antalya her yağmurda sele teslim olmayacak. Depreme dayanıklı bir şehir haline getireceğiz. Tarım ve hayvancılığı artıracağız. Antalya-Alanya arasındaki D-400 karayolunu, 3 yola çıkarıyoruz. Turistlerin havalimanından otellerine gitme sürelerini azaltıyoruz. Tarım da ve hayvancılıkta desteklerimiz olacak. Çiftçimize, ucuz mazot kullandıracağız. Türkiye’de en ucuz mazot kullanan çiftçi Antalya’nın çiftçisi olacak. Küçük tarlaların ekonomiye kazandırılması konusunda organize tarım bölgeleri yapacağız. Köy sandığı uygulamaları ile çiftçimizin traktörden biçer dövere, ilaç pompasından pulluğuna kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız. İstiyoruz ki; herkes çalışsın, herkes kazansın. Antalya kazansın.” dedi.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours