Namık Karamancı Fen Lisesi TÜBİTAK 2204 Bölge Finallerine Damga vurdu

Paylaşmak Güzeldir..

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması finallerine Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi damga vurdu.

Yarışmalara 49 projeyle katılan Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri,4 alanda 4 projeyle Konya’da finale kaldıkları Projeleri 4-7 Mart tarihlerinde Antalya Bilim Merkezinde sergilediler. Projeler Antalya Kepez Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde kendi alanlarındaki önemli akademisyenlerden oluşan jüriler  tarafından  değerlendirildi ve  dereceye girenler büyük bir katılımla ilan edildi.

Değerlendirmeler sonucu Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi, 2024 TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalinde büyük bir başarıya imza atarak Fizik Kimya, Biyoloji alanlarında TÜBİTAK Konya Bölgesi birincisi oldu.

Fizik Alanında 10. Sınıf öğrencisi Sıddıka İnci YAMAN 

Kimya Alanında  11. Sınıf öğrencileri  Asya GÜVEN ve Azra DEMİRCİOĞLU

Biyoloji   Alanında 11. Snıf öğrencileri Azra SARAÇ ve Tuana YILMAZ, Kimya Öğretmeni Savaş Zafer GÜLER danışmanlığında 1. oldular.

Her üç alanda birinci olan takımlar mayıs ayı içerisinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Finallerine katılacaklar.

Sene başından beri yoğun bir çalışma sonucunda her üç alanda da bu başarıyı elde ettiklerini söyleyen Danışman Öğretmen Savaş Zafer Güler, hedeflerinin 2024 Türkiye TÜBİTAK Finallerinde derece yapmak olduğunu ifade etti.

“Bu başarıyı okulumuza ve şehrimize getirdikleri için hem öğrencilerimle hem de öğretmenimle ne kadar gurur duysam azdır” diyen Okul Müdürü Hasan Kökçü, “öğrencilerimin her alanda başarılı olacakları konusunda hiçbir şüphem yok” dedi.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours