Antalya’nın altın çağında kent sorunlarına son

Paylaşmak Güzeldir..

Kaş seçim ofisi açılışında konuşan Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “Antalya’nın altın çağında trafik problemi tamamıyla ortadan kalkacak. Toplu ulaşım çile olmaktan çıkacak. Alt yapı problemleri asla olmayacak.” dedi.  

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Kaş Seçim Ofisi açılışına katıldı. AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Cumhur İttifakı Kaş Belediye Başkan adayı Mutlu Ulutaş, il ve ilçe teşkilatlarının katıldığı coşkulu açılışta konuşan Tütüncü, “Allah hayırlı hizmetleri yapıp, güzel neticeler elde etmeyi, Antalya’yı aydınlık yarınlara taşıyabilmeyi bize, size, hepimize nasip etsin.” dedi.  Tütüncü, konuşması sırasında geçmiş dönemde Kaş’a hizmet vermiş bütün belediye başkanlarına da teşekkür etti. Cumhur İttifakı Kaş Belediye Başkan adayı Mutlu Ulutaş’ı işaret ederek, “Mutlu başkanımla, mutlu bir Kaş için el ele vererek kutlu bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu kutlu yolda en büyük gücümüz sizsiniz.  1 Nisan’da Kaş’ta Mutlu başkanımızla, Antalya’da kardeşiniz ile yeni bir dönem başlıyor. Bu yeni dönemin adı Antalya’nın altın çağı… Altın çağ demek, şehrin değerini artırıcı hizmetleri ortaya koymak demektir.” diye konuştu.

BÜTÜN İLÇELERDE TOPLU ULAŞIM SORUNU

Bir büyükşehir belediyesinin en önemli görevinin trafik sorununu ve şehir içi ulaşım sorununu çözmek olduğunu belirten Tütüncü, “Bugün Antalya’nın hangi ilçesine gidersek gidelim trafik, trafik düzeni, otopark, şehir içi trafik sirkülasyonu ile ilgili sorunlar var.  Antalya’nın hangi ilçesine gidersek, gidelim bütün ilçelerde toplu ulaşım sorunu var. Tarih olmuş 2024, dünya kenti Antalya hala trafik sorunları ile toplu ulaşım sorunları ile boğuşabilir mi? Şuana kadar bunların çoktan çözülüp bitmiş olması gerekirdi. Dünyanın en güzel kenti Antalya’dır diyorsak, Antalya’nın altın çağında trafik probleminin tamamıyla ortadan kaldırıldığı yeni düzenlemeleri en güzel şekilde hayata geçiriyoruz. Toplu ulaşım çile olmaktan çıkacak. Antalya’nın her tarafından toplu ulaşımla ilgili her türlü tedbirleri alıyoruz. Toplu ulaşım kolay oluyor, ucuz oluyor, ulaşılabilir oluyor.” dedi.  

ALTYAPI SORUNLARI ASLA OLMAYACAK

Büyükşehir belediyelerinin en önemli bir başka görevinin de şehrin bütün alt yapılarını düzenlemek olduğunu belirten Tütüncü, “Alt yapı eksikliği dünya kenti Antalya’da asla düşünülemeyecek bir durumdur. Antalya’yı yine sel aldı. Antalya’yı hala yağan yağmurlarla sel alıyor. Bu kabul edilebilir bir durum mu?  Antalya’mıza geçmiş olsun ve hortuma teslim olan Kumluca ve Demre’ye geçmiş olsun. Antalya’nın altın çağında alt yapı problemleri asla olmayacak. Antalya’nın kapılarını aralayacağımız altın çağda imar ve mülkiyet sorunlarının tamamını ortadan kaldıracağız. “ diye konuştu.

TURİZM, TARIM VE HAYVANCILIK PROJELERİ

“Üreten bir şehir var edeceğiz.” diyerek, sözlerini sürdüren Tütüncü, “Hepimiz çok çalışacağız. Hepimiz katma değer üreteceğiz. Hepimiz artı değer üreteceğiz. İşimizi, aşımızı, hep beraber büyüteceğiz. İşte altın çağda bu var. Şehrin potansiyelini keşfederek, en güzel şekilde üretim süreçlerine katkı sağlamak var. Kaş turizm için bulunmaz bir nimet. Tarım öncelikli bir kent. O zaman biz hem turizm, hem de tarıma iyi gelecek öncelikleri hayata geçirirsek, hepimizin işi, aşı, ekmeği büyümez mi? Antalya’nın altın çağında Büyükşehir Belediyesi turizm, tarım ve hayvancılığı geliştirecek yöntemlerle, formüllerle, projelerle karşınıza çıkıyor. İşte Antalya’nın altın çağı bu… Bunu birlikte başaracağız. “dedi.

ANTALYALI ÇİFTÇİYE UCUZ MAZOT

Yeni Hal’den sulama sistemlerine, tarımsal desteklerden hayvancılık desteklerine, eğitimden kültür hizmetlerine kadar projelerini Kaş sakinleri ile paylaşan Tütüncü, “Antalya’nın tarımla uğraşan bütün kesimleri, Türkiye’nin en ucuz mazot kullanan üretici ve çiftçileri olacak.” ifadesinde bulundu.   

İşte! Tütüncü’nün Kaş Projeleri

SOSYAL DESTEK PAKETLERİ

*Yeni evlenecek çiftlere ‘Bir Yıl Süreyle Aylık Sabit 5.000 TL’ kira desteği

*İlk defa ehliyet alacak gençlere, ‘1.500 TL Kurs ve Sınav Destek Paketi’

*65 yaş üzeri yalnız yaşayan büyüklere‘Mobil Sıcak Yemek Servisi Hizmeti’

*65 yaş üzeri vatandaşlara hastane ve muayene ihtiyaçlarında ‘Evden Hastaneye,Hastaneden eve Ulaştırma’ hizmeti

*Her yıl 20.000 öğrenciye burs imkanı

*Sosyal tesislerde 4 çeşit yemekten oluşan ‘Bir Yıl Süreyle Sabit 50 TL’ tabldot hizmeti

*İlkokula başlayan çocuklara ‘İlkokul Çantanız Bizden’ projesi… Destek paketinde; okul çantası ve ihtiyaç duyabilecekleri kırtasiye malzemeleri yer alacak.

*Üniversiteye ilk kayıtlarını yaptıran gençlere ‘Bir Yıl Süreyle Ücretsiz Ulaşım İmkanı’

*Bedensel engelli öğrencilerin okul servis ihtiyaçları karşılanacak.

*Yeni doğan bebekler için ‘Dünyaya Hoş Geldin Paketi’

BÖLGESEL PROJELER

* Turizm şehri Kaş’a yakışır, örnek peyzaj düzenlemeleri

*Sivrisinek ve benzeri haşerelere karşı etkin mücadele gerçekleştirilecek.  Özel donanımlı araç ve ekipmanlar ile ilaçlama çalışmaları yapılacak.

*Annelerin yavrularını güvenle emanet edebilecekleri ‘Belediye Kreşleri’

*Sinekçibeli bölgesinde 45 dönümlük alana ‘Canlı Hayvan Pazarı’

*Kaş’ta balıkçı teknelerinin barınabilecekleri ve kışın tekne tamiratları için kullanılabilecek liman ve çekek yeri yapılacak

*Sağlık Bakanlığı işbirliği ile ilçedeki sağlık yatırımlarını artırıp bu alanda yaşanan sosyal sorunlar giderilecek

*Çocuk ve gençlerin ihtiyaç duyacakları çok amaçlı salon yapılacak

*İlçeye basketbol, voleybol ve tenis sahaları yapılacak

*Kaş’a yakışır 7/24 hizmet veren kütüphane kazandırılacak

ULAŞIM PROJELERİ

*Kaş, Finike ve Demre ilçelerini Gömbe ve Akçay gibi yayla mahallelerine bağlayan yayla grup yolları genişletilerek, hızlı ve rahat ulaşım sağlanacak

*Kırsal mahalle ve yayla grup yollarının tamamı asfaltlanacak

*Kaş merkez ve kalkan Mahallesinde özellikle yaz dönemlerinde yaşanan otopark sorununu gidermek amacıyla iki adet katlı otopark yapılacak

DİRENÇLİ ŞEHİR PROJELERİ

*Kaş’ta imar ve tapu sorunlarını çözüme kavuşturacak, imar planlarında revizyon gerektiren çalışmalar ve parselasyon işlemleri yapılacak

*Uzun süreli su kesintileri, içme suyu basınç düşüklüğü, kireçli ve kalitesiz su problemleri, su yönetimi ana planı kapsamında yapılacak şebeke revizyonları ile çözüme kavuşturulması

*Kaş ve Gömbe isale hattında, boru çaplarının revize edilerek, kesintisiz içme suyu sağlanması

*Ana caddeler alt yapı ihya çalışması ile birlikte kalıcı olarak düzenlenecek

*Yangınla mücadele ana planı hazırlanarak, Kaş orman yangınlarına karşı tedbirli hale getirilecek

SOSYAL HAYAT PROJELERİ

*Belediye Gençlik Merkezi, Bilimfest, E-Spor Fest ve Gençlik Festivalleri ile gençlerin sosyal etkinlik ortamları artırılacak

* Kariyer merkezi ve belediye iş edindirme merkezi kurularak, istihdama katkı sağlanacak.

*Kaş Merkezinde çocuk ve gençlere yönelik yeni nesil TEMAPARK yapılacak.  TEMAPARK’ta çocuk parkları, kaykay pistleri, su parkları, spor alanları yer alacak.

TARIMSAL DESTEKLER

*Gübre, tohum, fide ve sulama malzemesi vb. tarımsal desteklerimiz ile çiftçimizin yanında olunarak, ucuz mazot desteği ile üretimde maliyetler düşürülecek.

*Çiftçilerimiz için Köy sandığı projesi başlatılarak, üretime ihtiyaç duyacakları ekipmanları çiftçilere ücretsiz sağlanacak.

*Sera atıklarını işlemden geçirerek doğal toprakla zenginleştirecek ve ücretsiz gübre olarak çiftçilerimize geri döndürülecek. Bu sayede çiftçilerimize katkı sağlanacak.

*Çiftçilerimizin ürünlerinin muhafazası için soğuk hava deposu ve meyve kurutma tesisi yapılacak

*Seralarda üretilen ve üreticilerimizin gelire dönüştüremediği ürünleri değerinde satın alarak konsantre-konserve haline getirerek, tüketici ile buluşturacak, üreticilerimizin ekonomisine katkıda bulunulacak.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours