Diş Hekimi Demirtaş: Avrupa insanı dişlerini korumada bizden daha bilinçli

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Manavgat’ta Diş Hekimi Recep Demirtaş, ağız sağlığı korunmadan vücut sağlığının korunamayacağını söyledi. Herkesin günde en iki defa yada her öğün sonrası dişlerini fırçalaması gerektiğini belirten Diş Hekimi Recep Demirtaş,” Diş fırçalaması konusunda anne ve babalar çocukları ile birlikte ailecek dişlerini fırçalayarak rol model olmalı. Tipkı kitap okumada olduğu gibi diş fırçalamada ailede küçük yaşta başlar. Kitap okuma da küçük yaşta dişlerini fırçalama da bir çocuk için en güzel rol model anne ve babasıdır. Anne ve babalar akşam yatmadan önce çocukları ile birlikte dişlerini fırçalamalı. Fırçalama dişlerde yukarıdan aşıya yapılmalıdır. Turizm yörelerinde görüyoruz ki gerek tatile gelen gerekse yerleşik olarak Antalya’da yabancı Alman, İngiliz ve Avrupalı milletler diş sağlığını korumada bizde çok çok ileri noktada.’ dedi.

Diş sağlığı problemlerinin mutlaka 6 ayda bir diş hekimi kontrolüne geçmesi gerektiğini altını çizen Diş Hekimi Recep Demirtaş, fırçalanmayan dişlerin dişler arasında kalan bakterilerin hızlı çoğalması nedeni ile çürümeyi hızlandırdığının altını çizdi.

Turizm kenti Manavgat’a tatile gelen ve ilçede yaşayan başta Almanlar ve Avrupalı turistler olmak üzere hastalarının bulunduğunun altını çizen Diş hekimi Recep Demirtaş,diş ve ağız sağlığını korumada başta yerleşik Almanlar olmak üzere Avrupalıların daha bilinçli olduğunu  kaydetti. Diş Hekimi Recep Demirtaş, ”İnsanın en değerli varlığı her insanın inci gibi dişler iridir. Maalesef milletçe kendi otomobilimizi korumada gösterdiğimiz hassasiyeti dişlerimizi korumada göstermiyoruz.  İnsanımız dişleri tamamen döküldüğünde yada ağrı yapan diş çürüğünü çektirmede diş hekimine geliyor. Fakat bu seferde iş işten geçmiş oluyor. . İnci gibi dişlerin var sözünün yolu ağız içimizdeki incileri korumaktan geçiyor. Otomobilimizi yıkama ve temizleme deki hassasiyeti dişlerimizi korumak da gösterelim. Dişlerimizi kaybettikten sonra ah vah etmenin anlamı yok.” ifadesinde bulundu.

Abdurrahman Büyükkeskin / Haber

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours