Serik’te Kadir Kumbul’a Zafer Gibi Karşılama

Paylaşmak Güzeldir..

Cumhuriyet Halk Partisi Serik Seçim Koordinasyon Merkezi büyük bir coşkuyla açıldı.

Serik Tuncer Paşa Caddesi’ndeki açılışa CHP Serik Belediye Başkan Adayı Doktor Kadir Kumbul, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Serik İlçe Başkanı Şeref Çimen, Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Başpehlivan İsmail Balaban, Başpehlivan Osman Aynur, Başpehlivan Turan Balaban, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Muhittin Böcek ve Kadir Kumbul, vatandaşlar tarafından konfeti ve çiçeklerle karşılandı. Vatandaşların tıklım tıklım doldurduğu alanda, sık sık “Kadir Başkan” sloganları atıldı.

19 İLÇEYİ ALACAĞIZ

Törenin açılış konuşmasını yapan CHP Serik İlçe Başkanı Seref Çimen“Çok kıymetli Serikli kardeşlerim, bu yola çıkarken başlıyoruz demiştik; bugün başladık. Biz inandık 19 ilçeyi alacağız. Kıymetli Hemşehrilerim 98 yıl sonra bayrak dikmek için çıktık bu yollara, Büyükşehir’i iki defa üst üste almak için çıktık bu yollara. Biz inandık sizler de inanın.” ifadelerini kullandı.

SERİK’E CUMHURİYET HALK PARTİSİ BAYRAĞINI DİKİYORUZ

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Serik’i ilk defa bu kadar kalabalık gördüğünü söyledi. Milletvekili Cavit Arı “Sevgili Serikliler, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Burada iki şeyi gördüm: Bir, İlçe Başkanı seçildikten sonra Şeref Çimen efsane olmuş. İki, 22 yıldır siyasi çalışmalarda en çok geldiğim ilçelerden birisiSerik, çok sayıda ilçe kongresinde divan başkanlığı dahil Serik’te Yörüklerin arasında oldum. Ama Serik’te ilk defa bu kadar kalabalığı bugün görüyorum. Bu neyin işareti biliyor musunuz? Şeref Çimen başkanında söylediği gibi 98 yıl sonra Serik’e Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını hep beraber dikiyoruz. Tabiki tek başına Serik yetmez. El ele, kola kola çalışacak bir abisine ihtiyaç var. Yörüklerin evladı, Torosların evladı dediğimiz 5 yıl boyunca gece gündüz Antalya için çalışan Muhitin Böcek Başkanı bir dönem daha seçmeye var mıyız? Kadir Kumbul’u seçmeye var mıyız? O zaman bu görev Serik’e ve Seriklilere düşüyor. Gece gündüz çalışacağız. 36 gün kaldı, az kaldı. Bu manzarayı sahneden gördüğümde bu işin olduğunu ben bugünden ilan ediyorum. Bugünden itibaren Serik,Cumhuriyet Halk Partisi’nin oldu arkadaşlar. Ama durmayacağız, 36 gün daha çalışacağız. Gece gündüz çalışacağız. Serik’in sahilinde, deniz kenarında, pazarında, en son tepesindeki yayla köylerine kadar.Serik’i alacağız, Antalya’yı alacağız. Ben bu manzaradan bunu görüyorum, Serik’e hayırlı uğurlu olsun diyorum.” dedi.

KADİR KUMBUL’A KEFİLİZ

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, tüm ilçeleri ve Büyükşehir’i kazanmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Nail Kamacı “Bugün Seriklileri coşku içinde görmek bir il başkanı olarak beni çok mutlu etti. Değerli Serikliler, zor bir seçim süreci geçirdik. Bu süreç içerisinde zaman zaman eksiklerimiz, hatalarımız olmuştur. Önemli olan Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan bu yerel seçimlerde hep birlikte olabilmek, Türkiye’nin tarihini değiştirecek olan bu yerel seçimleri kazanmak. Bir bütün olarak var olursak ancak bu iktidarın karşısında büyük bir güç olabiliriz. 2019 seçimleri, 11 büyükşehir aldık, 249 belediyemiz oldu. İktidarın bir kez daha dengesini bozup Türkiye’yi genel seçimlere hazırlamak Seriklilerin, Antalyalıların görevidir. Ben siyasette gelebileceğim her noktaya geldim. Bundan sonraki amacım geçen dönem 8 olan ilçe belediye başkanlığını artırmak ve Büyükşehir’i tekrar kazanmaktır. Bakın burada yıllardan bu yana siyaset yapan değerli kardeşimiz Ümit Uysal var, gençlik kollarından geldi belediye başkanlığı yapıyor. Milletvekillerimiz var, Bekir Kumbul var. Hepimiz Kadir Kumbul’a kefiliz. Serik’in bir doktora ihtiyacı var. O doktor da sizin doktorunuz Kadir Kumbul’dur arkadaşlar. İktidarın son dönemdeki baskılarını görüyorsunuz, bu baskılardan kurtulmanın yolu sandıkta yeniden demokrasiyi getirmektir. Kadir Kumbul’u size emanet ediyorum, Muhittin Böcek’i size emanet ediyorum. Yolumuz, yolunuz açık olsun.” ifadelerini kullandı.

AZİMLE GURURLA 5 YIL DAHA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, seralardan çıkmış bir Yörük çocuğu olarak herkesin adayı olduğunu söyledi. Başkan Muhittin Böcek “Böylesine özel, güzel, hayırlı bir günde Serik Cumhuriyeti’nde olmak benim için bir onurdur, gururdur. Öncelikle Berat Kandilinizi tebrik ediyorum. Özgür Özel başkanımbu dönem Gazipaşa’dan Kaş’a kadar bütün çalışma arkadaşlarımla, yol arkadaşlarımla beraber Antalya’da bir destan yazacaksınız dedi. Bize bu kutsal görevi ikinci kez verdi. İkinci dönemde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve burada halkın doktoru Kadir Kumbul başkanla inşallah hem Serik’te hem Antalya’da, Muratpaşa’da, bütün ilçelerde de elimizden geldiğince birlik beraberlik içerisinde yapacağız. Bugüne kadar Antalya’mız için Serik’imiz için emek veren, katkı koyan, çivi çakan herkesten iktidarıyla muhalefetiyle Allah razı olsun. Hizmetin hasedi olmaz. Halka hizmeti hakka hizmet biliriz. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak, 25 yıllık belediye başkanlığımda çalmadan çaldırmadan, bizi seven seçen insanları mahcup etmeden, önce Allah’ıma sonra da oy veren sizlere hep hesap verdim bugünlere kadar. Sizlerin yüzünü kızartacak hiçbir olayın içinde olmadım ve olmayacağım. Bu 5 yıllık süre içerisinde bizi aday edenlere, destek olanlara, oy verenlere teşekkür ettim. Herkesten Allah razı olsun. Birilerinin aksine oy verenlere ve vermeyenlere hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmeye devam ettik. 19 ilçemizde, 913 mahallemizde, hiç kimseyi ötekileştirmedik. Biz hem yer altına hem yer üstüne hizmet yaptık. Atamızın hiç şüphesizki dünyanın en güzel yeri dediği Antalya’mız, en güzel ilçelerinden birisi de yazları çok daha fazla nüfusu olan Serik’te de hallerimiz var, üreticilerimiz var. Beni seçtiğinizde mazot 6 liraydı, bugün 45,5-46 lira. Tamaron ilacını da pamuk ilacını da bilirim ben, ben bir Yörük çocuğu, aynı zamanda çiftçi çocuğuyum. Cam seralardan çıktım geldim. Köylümü de kentlimi de hiç unutmadım, unutmayacağım. Önümüzdeki mitinglerimizde yine Serik Cumhuriyet’inde buluştuğumuzda,DoktorKadir Kumbul kardeşimle beraber bütün projelerimizi açıklayacağız. Biz çalışmalarımızı hep kamu yararına, halkın yararına, milletin parasını millete harcayarak gerçekleştireceğiz. İşimiz gücümüz Serik, işimiz gücümüz Antalya, işimiz gücümüz Türkiyeolacak. Bize ayar veren, adaylığımıza karışanlarla hiç işim olmadı. Ve bundan sonra da hiç olmayacak. Ben kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza, al bayrağımıza sahip çıkan, cumhuriyetimizin değerlerine inanan mavi gözlü dev adamın, Mustafa Kemal’in devrimlerine inanan, AK Partililer’in, ülkücülerin, milliyetçilerin, her kesimin, Türkiye’nin, Antalya’nın, milletinin adayı olarak huzurunuzdayım. İnşallah sizlerle beraber Serik’te Kadir Kumbul’u, Antalya’da bu Yörük çocuğunu seçeceğinize inanıyorum. Azimle, gururla 5 yıl daha, Allah yardımcınız olsun.” dedi.

Haber Merkezi

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours