Vali Şahin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Paylaşmak Güzeldir..


Vali Hulusi Şahin, Hacı Hafize Hakkı Saygan İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlk Döneminin Karne Dağıtım Törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi. Vali Şahin, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen hediyeleri öğrencilere dağıtarak öğrenci ve öğretmenlerin iyi bir tatil geçirmelerini diledi.


Karne dağıtım töreninde Vali Hulusi Şahin’e Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz eşlik etti.


Antalya, Öğrenci Sayısı İtibari ile Türkiye’nin En Büyük İllerinden Bir Tanesi
Karne dağıtımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şahin; “Bugün çocuklarımız karnelerini alıyor ve 15 günlük bir dinlenme dönemine giriyorlar. Çocuklarımıza başarılar diliyor, gözlerinde öpüyorum. Dinlensinler ve ikinci yarıyıla zinde bir şekilde başlasınlar. Bizim bütün çabamız onlara iyi bir eğitim verebilmektir.” dedi.


Eğitim Ordumuzun Yılmaz Savaşçıları Öğretmenlerimizdir
Eğitiminde en önem verdikleri konunun milli değerlere uygun davranış kalıplarını çocuklara öğretebilmek olduğunu vurgulayan Vali Şahin; “Ailelerine, milletlerine, insanlığa faydalı, ahlaklı, namuslu ve vatanperver nesiller yetiştirebilmek birinci önceliğimizdir. Sonrasında ise hayatlarında ihtiyaçları olan bilgilerle donatılacakları bir eğitim sürecinden geçmeleridir. Öğretmenlerimiz büyük fedakârlıklarla evlatlarımıza bu kazanımları sağlamaya çalışıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizim eğitim ordumuzun, maarif davamızın yılmaz savaşçıları öğretmenlerimizdir. Onların omuzlarında yeni neslimiz yükseliyor.” şeklinde konuştu.


Vali Hulusi Şahin, konuşmasının ardından, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelerek, sohbet etti.

Antalya Valiliği / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours