MHP’li Abdurrahman Başkan; “Türkiye Kamu-Sen, 32 yılın alın teridir”

Paylaşmak Güzeldir..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, TÜRKİYE KAMU-SEN’in çoluğunun çocuğun rızkından kestikleri ile sendikal mücadeleyi veren asil bir mücadelenin bayraklaşan adı olduğunu bildirdi.

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan bugün TÜRKİYE KAMU-SEN Antalya İl Temsilciliği’nin yeni hizmet binasının hizmete açılışında yaptığı konuşmada TÜRKİYE KAMU-SEN’in, memurlarımızın yasal haklarını korumak için mahkeme salonlarında, Meclis kapılarında, Bakanlıkların önünde, sokaklarda ve meydanlarda eylemlerle geçen 32 yılın alın teri olduğuna dikkat çekti.

Konuşmasının başında Ülkücü Hareket’in ilk şehidi Ruhi Kılıçkıran’ı şahadetinin 56. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anan MHP’li Abdurrahman Başkan, Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na şahadet şerbetini içen tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’nun (TÜRKİYE KAMU-SEN) Antalya il Temsilciliği’nin yeni hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada ülkücü kamu çalışanlarının sendikal mücadelesinde dikkat çekerek özetle şunları söyledi:

TÜRKAV’A TEŞEKKÜR

“12 Eylül 1980 darbesinden sonra uzun süre kamu çalışanları arasında bir sendikal faaliyet ve benzeri örgütlenme çalışmaları yapılamamıştır. Sendikal örgütlenmenin mümkün olmadığı bu dönemde bir vakıf kurma yoluna gidilerek 6 Mart 1989 tarihinde TÜRKİYE KAMU-SEN’in ana omurgasını oluşturan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) kurulmuştur.

Bu nedenle kamuda görev yapan ‘Devletin Asil Evlatları’ olarak gururla adlandırdığımız Ülkücü memurlarımızı hiçbir dönem yalnız bırakmayan TÜRKAV’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

ASİL BİR MÜCADELENİN BAYRAKLAŞAN ADI

TÜRKİYE KAMU-SEN, memurlarımızın yasal haklarını korumak için mahkeme salonlarında, Meclis kapılarında, Bakanlıkların önünde ve sokaklarda, meydanlarda eylemlerle geçen 32 yıl alın teridir.

TÜRKİYE KAMU-SEN çoluğunun çocuğun rızkından kestikleri ile sendikal mücadeleyi veren asil bir mücadelenin bayraklaşan adıdır. TÜRKİYE KAMU-SEN necip Türk milletinin ali menfaatlerinden ve mukaddesatından asla vazgeçmeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsüdür.

Son söz olarak Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin şu sözlerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

‘İstismarla aldatanlar inkârla sevinirler. Yalanla avutanlar kötü bir ruhla dolaşırlar. Bunların ne hale, ne de istikbale hayrı dokunmaz.’ Hepinizi saygıyla selamlıyor. Allaha emanet ediyorum.”

TÜRKİYE KAMU-SEN’E DESTEK SÖZÜ

Konuşmasında TÜRKİYE KAMU-SEN’in çalışmalarını her zaman yakından takip ettiğini bildiren MHP’li Abdurrahman Başkan, TÜRKİYE KAMU-SEN’e mücadelelerinde her zaman destek olduğunu, bundan sonra da her zaman destek olacağına dikkat çekti.

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, konuşmasında TÜRKİYE KAMU-SEN Genel Başkanı Önder Kahveci başta olmak üzere konfederasyona bağlı sendikaların Genel Başkanlarına ve TÜRKİYE KAMU-SEN Antalya İl Başkanı Hasan Yılmaz Danabaşoğulları ve yönetimine de teşekkür etti.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Büro Sen İl Temsilciliği yeni hizmet binasının açılışına Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Ferhat Aksoy, TÜRKAV İl Başkanı Alpay Günal ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours