HAYIRSEVER İŞ İNSANI OTELİNİ EVSİZLERE AÇTI

Paylaşmak Güzeldir..

Hayırsever iş insanı Taner Demir Durar, soğuk kış akşamları geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan, içecek bir tas çorba bulamayan ihtiyaç sahiplerini, otelinde ücretsiz konaklatıyor.  Hayırsever iş insanı bu hizmeti 3 yıldır aralıksız sürdürüyor.  Taner Demir Durar, “Ben bu bölgeye 16 yaşında geldim. Selam verecek kimsem yoktu. Sokaklarda aç kaldım. Çöp tenekesinde ekmek aradığım günlerim oldu” dedi

Hayırsever iş insanı şu ifadeleri kullandı;

 İNSANLAR SOĞUK HAVALARDA MAĞDUR OLMASIN

“Kış dönemlerinde daha önce yaptığımız gibi bu yıl yine aynı şekilde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi otelimizde konaklatıyoruz. Bunun asıl amacı insanlar soğuk havalarda mağdur olmasın.”

KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ

“Sosyal Yardımlaşma Derneği artı polis ve jandarma ile koordineli çalışıyoruz. Vatandaşların kayıt bilgilerini kolluk güçleriyle paylaşıyoruz. Tüm konaklayanların kayıtları bizde mevcut. Zaten kayıtsız olmuyor.”

3 AY KALANLAR VAR

“3 ay kalanlar var, 2 ay kalanlar var 5 gün kalanlar var. Kalma süreleri ihtiyaca ve mağduriyete göre değişiyor. Sezon başında havalar ısınınca gidiyorlar.”

KONAKLAMA VE YEME İÇME YARDIMINDA BULUNUYORUZ

“Konaklama artı yeme içme artı ihtiyaçları olduğunda da yardımcı oluyoruz. Mesela giyim kuşam. Sağlık sorunlarında da yardımcı oluyoruz. Sadece konaklamayla sınırlı değil yardımlarımız. Havalar ısınana kadar ihtiyaçları kalmayana kadar yardımcı oluyoruz. İş bulma konusunda da çevremiz sayesinde yardımcı oluyoruz.

DEPREM BÖLGESİNDE ÇOK GÜZEL DOSTLUKLAR EDİNDİK

“Deprem bölgesinden çok güzel dostluklar edindik. Depremzede kardeşlerimizden güzel ve özel misafirlerimiz oldu. Halen daha haberleşip görüştüklerimiz var. Unutmadılar bizleri. O dönem zaten hepimizin göreviydi. Depremzede kardeşlerimize yardımcı olmak. Bizde elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz”

80-100 TON YAKACAK ODUN KAMPANYASI BAŞLATTIK

“Burası turizm bölgesi.  Kışın çok fazla işsiz var. İhtiyaçları olduğunda yardımcı oluyoruz. 80-100 ton yakacak okun kampanyası başlattık. Şuan listeler hazırlanıyor. Bunun da dağıtımını Kızılay üstlendi. Tabi karşılığını biz ödüyoruz.”

BENDE SOKAKLARDA KALDIM

“Yardımcı olmak paylaşmak insan olmanın kriteridir. Ben de o dünyadan geldim. Ben bu bölgeye 16 yaşında geldim. Selam verecek kimsem yoktu. Sokaklarda aç kaldım. Çöp tenekesinde ekmek aradığım günlerim oldu. Sokakta yattığım günlerim var. Hiçbir zaman isyanımız olmadı. Şükrettik. Azimliydik, inançlıydık, hedefliydik. Çalışmaya devam ettik. 30 yılın ardından bir ekmeye sahip olduk. İmkanlarımızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaştıkça daha çok zevk alıyoruz.”

YARDIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

“Her yıl bu yardımı yapmaya devam edeceğiz. Bir yıl iki yıl değil, Allah bize bu imkanı verdikçe otelde bizde oldukça devam edecek.”

İHTİYAÇ SAHİPLERİ DİREK BİZE ULAŞABİLİR

“Direk bize de ulaşabilirler, kaymakamlık ve emniyet güçleri üzerinden de bizlere ulaşabilirler. Onlarla zaten koordinasyonlu şekilde çalışıyoruz.”

HER GELENE KAPIMIZ AÇIK

“Her gelene kapımız açık. Dini dili ırkı fark etmeksizin biz insana hizmet ediyoruz. Bugüne kadar ağırladığımız sayısı yüzleri geçti.  Hepsinin bizlerde kayıtları mevcut. Her kış hemen hemen 60-70 i buluyor. Özellikle şehir dışından iş bulmak amacıyla gelenlerin sayısı yükseliyor. Üç veya 5 gün kalıyorlar. Her geçen yıl sayı artıyor. Çünkü Bölge gelişiyor. Manavgat çok göç alan bir nokta.

İLK GELEN BİR ALMANDI

“İlk misafirim benim almandı. Bu da beni onurlandırdı. Bir Türk olarak evsiz kalmış, sahip çıkıyorum. Daha farklı bir ilgi gösterdik çünkü Alman kendi ülkesine döndüğünde ‘Türkiye’de kaldığında nelerle karşılaştın’ dendiği zaman ben Türkiye’de evsiz kaldım Bir Türk beni aldı oteline götürdü. Yedirdi içirdi. Ülkemizin reklamını yapsın diye daha fazla ilgi alaka gösterdik.

DOSTLUKLAR BİTMİYOR

“Dostluk bitmiyor. Sürekli bayramlarda seyranlarda hal hatır soranlar çok teşekkür edenler, sizi unutmadık diyenlerin sayısı çok yüksek.”

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours