Emekli Astsubaylar İlçe Başkanı Mesut Alkan; “Türk milletinin başı sağ olsun”

Paylaşmak Güzeldir..

Bizler asker derneği ve emekli astsubaylar;

Türkiye emekli astsubaylar derneği Manavgat ilçe başkanlığı olarak;12 silah arkadaşımızın şehit edildiği hain saldırıyı lanetliyoruz.

Bir vatan 12 can…12 Mehmet,12 evlat, 12 ana, 12 baba,12 eş,12 yiğit…

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletinin başı sağ olsun. Kahramanlarımızın ruhları şad olsun. Bilinmelidir ki kanları yerde kalmayacaktır.

bugün gerek yurt içerisinde, gerekse yurt dışında birçok noktada ülkemiz, bayrağımız ve Türk milletinin huzur ve güven içerisinde yaşaması için canlarını göz kırpmadan hiçe sayarak her türlü zor şartlarda görev yapan silah arkadaşlarımız vatan size minnettardır.

Ayağınıza taş değmesin. bizler bu kutsal görevi sizlere devretmiş emekli silah arkadaşlarınız olarak, duyuruyoruz ki her göreve hazırız ve talibiz.

Binlerce yıl önce yaşadığımız bu coğrafyamız ve konumumuz dün olduğu gibi bugün de emperyalist güçlerin hain emellerinin hedefindedir.

Bilinmelidir ki;

Şehit kanları ile bedeli ödenmiş bu topraklar, bir karışı için bile can vermekten çekinmeyen bir millet tarafından yurt edinilmiştir. bu ülkümüzün sonsuza kadar bu azim ve kararlılıkla devam edeceğini tüm dünyaya duyuruyoruz.

Güvenlik olmadan huzur ve esenlik olmaz, adalet tesis edilemez ve refah gerçekleşemez. Türkiye cumhuriyeti’ nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle kararlılıkla mücadele eden milli savunma bakanlığımızın ve Türk silahlı kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında ve destekçisiyiz.

Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. bu yolun şehitlik yolu olduğunu söyleyerek gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşan aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin dökülen her damla kanının hesabı sorulmalıdır ve sorulacağına inancımız tamdır.

Aziz  şehitlerimiz..!

Kanınız yerde kalmayacaktır.ruhunuz şad olsun..!Aziz şehitler vatan size minnettardır.

Türkiye emekli astsubaylar derneği olarak; kamuoyuna saygıyla duyururuz”.

Türkiye emekli astsubaylar derneği Manavgat ilçe başkanı Mesut Alkan sözlerini şöyle tamamladı;

 “12 silah arkadaşımızın şehit edildiği hain 22/23 Aralık 2023 ‘de terör örgütü tarafından kahraman askerlerimize karşı yapılan saldırı sonucu şehit olan 12 kahraman silah arkadaşımızın şehit edilmelerini ve terörü lanetlemek amacıyla; MSB lığına bağlı  5 Askeri Dernek olarak (TESUD,TEMAD, Türkiye  Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve yetimleri derneği ve Türkiye Emekli Uzman Çavuşlar Derneği) 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 14:30 da Ulus Atatürk anıtı önünde ortak bir basın açıklamasında bulundu”.

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours