Engelliler Derneği Başkanı Deniz Yılmaz; “Her birey engelli adayıdır unutmayalım”

2 min read
Paylaşmak Güzeldir..

Manavgat Engelliler Derneği Başkanı Deniz Yılmaz Dünya Engelliler günü nedeniyle yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

Tüm insanların engelli bireylere yaklaşımda daha hassas davranılması gerektiğini vurgulayan Deniz Yılmaz’ın basın açıklaması aynen şöyle;

“Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla 3 Aralık günü, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Engellilik, sosyal yönleriyle herkesi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirmek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir husustur.

Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük öneme sahiptir.

Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece engelli bireylerin değil herkesin sorunudur.

Gerek sosyal hayatta gerekse iş hayatında kendilerine zor yer bulan ve hayatın birçok alanında çeşitli “engeller” ile karşılaşan engelli bireylerin olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bu çerçevede; hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Manavgat Engelliler Derneği olarak Engelli bireylerimizin her zaman her konuda yanlarında olduğumuzu, onların hakları için mücadele verdiğimizi söylemek istiyorum. Bütün Engellerin ortadan kaldırıldığı eşit yaşama hakkının olduğu, sosyal yaşama önem verildiği, en önemlisi de daha erişilebilir bir dünya olmasını temenni ediyorum” dedi.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours