Yerel seçimlerde adaylık için istifalarda süre bugün bitiyor

Paylaşmak Güzeldir..

Milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile muhtarlar, görevlerinden istifa etmeden aday olabilecek.

Kamu görevlilerinin, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olabilmeleri için bugün saat 17.00’ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerekiyor. Milletvekilleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri ile muhtarlar, görevlerinden istifa etmeden aday olabilecek.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 27 Ekim’deki Resmi Gazete’de yayımlanan kararında, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak seçimin başlangıç tarihinin 1 Ocak 2024 olduğu ve aday olmak isteyenlerin 1 Aralık saat 17.00’ye kadar görevden ayrılmaları gerektiği belirlendi.

Bu kapsamda, kamu görevlileri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların bugün mesai bitimine kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor.

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours