Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi; “Fikirlerini genç nesillere aktarmaya devam edeceğiz”

Paylaşmak Güzeldir..

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Ulu Önder’in yıkık ve zorluklar içerisinde kalmış, emperyalist güçlerin baskısı altında ezilen bir milleti ayağa kaldıran bir eşi bulunmaz bir lider olduğunu ifade eden Başkan Geyikçi, “O, askeri dehasının yanı sıra ileri görüşlü vizyonuyla aynı zamanda çok büyük bir devlet adamıydı. Bugün Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yine O’nun gösterdiği ışıkla gösterdiği hedeflere ilerleyeceğiz” dedi.

O’nun dehasını, vizyonunu, fikirlerini genç nesillere aktarmaya devam edeceğiz

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybetmenin acısını hala ilk günkü gibi yaşadıklarını ifade eden Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, mesajında şunları kaydetti;

“Büyük Atatürk, Türk Milleti’nin verdiği destansı İstiklal Mücadelesi’ni en büyük eserim dediği “Türkiye Cumhuriyeti” ile taçlandırmış, bu eseri çağın ötesinde bir vizyonla hayata geçirdiği devrimlerle ölümsüzleştirmiş bir liderdi.

Bizler, 10 Kasım 1938’de Büyük Atatürk’ü bedenen kaybetmiş olsak da O’nun ülkemiz için çizdiği uygarlık yolu ve 100 yıllık bir çınar olan en büyük emaneti olan Cumhuriyeti her zaman O’na layık bir biçimde yaşatacağız.

Finike olarak da O’nun bizlere bıraktığı en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi O’nun dehasını, vizyonunu, fikirlerini, hedeflerini genç nesillere aktarmaya devam edeceğiz.

Unutmamak gerekir ki bizim vazifemiz 10 Kasım’ları bir yas günü haline getirmek değil, O’nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek ve ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmaktır.

Bu duygularla; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.”

Finike Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours