Manken ve Oyuncu Tuğba Özay merhum babası için kütüphane kurdu

Paylaşmak Güzeldir..

Manken, tiyatro ve  sinema oyu FCncu  Tuğba Özay, Konya’nın Tuzlukçu Belediyesi’nin hayata geçirdiği Kitap Okuma Salonuna merhum babası İlhan Özden adına kütüphane kurdu.

21 yıl önce Bucakşeyhler Mahallesinde Poyraz isimli çiftlik kuran ünlü manken ve oyuncu  Tuğba Özay öğretmen, şair ve yazar olan merhum İlhan Özay’ın şiir ve hikaye kitaplarını kütüphaneye bağışladı. Manken ve oyuncu Tuğba Özay, babası adına kurulan Tuzlukçu Daki İlhan Özay Kütüphanesi’nin açılışını öğretmen olan annesi Duygu Özay ve Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin  Akbuğa ve Tuğba Özay birlikte yaptı.

Açılışta Tuğba Özay’ın annesi merhum eşi şair İlhan Özay’ın yazdığı şiirlerden okudu. Tuğba Özay okuma salonu kütüphanesine gelen  çocuklara babasının yazdığı şiir ve hikaye kitaplarını hediye etti. Ünlü manken ve oyuncu Tuğba Özay, ” Her kız çocuğunun kahramanı babasıdır. Canım babamda benim kahramanımın oldu. Canım babacığım adına Tuzlukçuda bir kütüphane kurduğumuz için çok mutluyum. Canım babacığımın ismi kütüphanede yaşayacağı için daha da çok mutlu olduk annemle birlikte. Kitap en büyük hazinedir. Benim ilk öğretmenim annem ve babamda öğretmen olduğu için ilk öğretmenim anne ve babam oldu. ” diye konuştu. 

Haber – Abdurrahman Büyükkeskin

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours