Başkan Böcek: “Cumhuriyet demek bağımsızlık demek” 100 sanatçı 100 eser 100+1 sergisi açıldı

Paylaşmak Güzeldir..

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları kapsamında “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Sanatçı ve 100 Eser, 100+1” karma serginin açılışını gerçekleştirdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100. Yılını birbirinden farklı ve anlamlı etkinliklerle kutluyor. 100 yaşayan sanatçının eserlerinin yanı sıra, merhum ressam Fikret Otyam’ın da bir eserinin yer aldığı “Cumhuriyetin 100. yılında 100 Sanatçı ve 100 Eser, 100+1”  Uluslararası Karma Serginin açılışı Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın ve çok sayıda sanatsever katıldı.

BÜLENT ECEVİT KÜLTÜR MERKEZİNİ TEKRARDAN CANLANDIRDIK

Serginin açılışında konuşan Başkan Muhittin Böcek, Cumhuriyet’in 100. yılında böyle bir sergide emeği geçen sanatçılara teşekkür ederek, “Göreve geldiğimiz gün itibarıyle Gazipaşa’dan Kaş’a kadar hep birlikte çalışıyoruz. Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Akaydın zamanında hayata geçirilen bu güzel kültür merkezini kullanmamışlar. İçerde kabloları sökmüşlerdi. Rahmetli Ecevit’in adını alan bu güzel binamızı tekrardan Antalya’mıza kazandırdık. Cumhuriyet’in 100’üncü yılını tüm yurttaşlarımızın katılımıyla büyük bir coşku içinde kutlayacağız”dedi.

SANATÇILARIMA TEŞEKKÜR EDERİZ

“Cumhuriyet demek şeref demektir, Cumhuriyet demek özgürlük, bağımsızlık demektir” diyen Başkan Muhittin Böcek, “Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 100 sanatçımızın eserlerinin yer aldığı bu güzel sergi 15 gün boyunca tüm Antalyalılarımızın ziyaretine açık olacaktır” diye konuştu.

Daha sonra ise Başkan Muhittin Böcek, Mustafa Akaydın vesanatçılarla birlikte “100 Sanatçı ve 100 Eser, 100+1” karma serginin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Böcek sergiyi gezerek emeği geçen sanatçılara teşekkür etti.

ATÖLYE ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Başkan Muhittin Böcek, Karaalioğlu Parkı içerisinde Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen resim, boyama ve ahşap gibi farklı atölye çalışmalarının yer aldığı alanı da gezdi. Başkan Böcek, resim yapan öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi.

SERGİ 15 KASIM KADAR AÇIK KALACAK

Vildan Özsoy, Begüm Berber’in Küratörlüğünde ve Yeşim Ertan’ın organizatörlüğünde gerçekleştirilen 100 sanatçının, resim, seramik, heykel, ebru, dijital baskı, dokuma, görsel sanatlar ve mozaik eserlerinden oluşan sergi 25 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde ziyarete açık kalacak.

Antalya Büyükşehir BelediyeSİ / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours