Diyetisyen  Büşra Canan: “Sağlık İçin Avrupai Model Şart”

2 min read
Paylaşmak Güzeldir..

Diyetisyen  ve Beslenme Uzmanı Büşra Canan, çift asa ile yapılan İskandinav ülkeleri İsviçre, Finlandiya, Danimarka ve Norveç’te yaygın bir spor yapımı olan Nordic Walkinging’le  doğa yürüyüşü ve bisiklet sporuna göre kalori yakımında iki kat daha etkili olduğunu söyledi.

 Diyetisyen Büşra Canan; “Avrupalı ve İskandinav ülke turistleri tıpkı kitap okumada olduğu gibi çift ada ile yapılan İskandinav Yürüyüşü( Nordic Walkinging’le sporu yapımı ile sağlıklı kalma da rol model oluyorlar” dedi .

  Türkiye turizminin başkenti olan Antalya’ya tatile gelen Alman, Avrupalı özellikle Kuzey Avrupa ülkeleri( İskandinav ülke)   vatandaşı turistlerin tatil süresince yaygın bir şekilde kullandığını belirten Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Büşra Canan, ” Nordic Walking(iskandinav yürüyüşü) vücutta fazla yağları atmada çok etkili bir spor. Çift asa ile yapılan bu yürüyüş spor dalı normal yürüyüş ve bisikletle pedal çevirmeye göre kalori yakımında iki kat daha etkili.. Sağlıklı beslenmenin yolu kaliteli beslenmeden geçiyor.  vücudun kilo alımında etkili olan hazır gıda alımından uzak durulması gerekir.   Diğer uzak durulması gereken üç beyaz ve mamullerinden oluşan uzak durulması gerekir. Bu üç beyaz şeker, tuz ve un . Kesinlikle yatmadan önce mideyi tıka basa doldurarak yatmayalım. Sağlıklı yaşam için mutlaka günde bir saat doğa yürüyüşü yapalım. Birde günlük en az iki litre su tüketmeli. Düzenli yürüyüş yapma  ve iki litre su tüketme kalp sağlığı ve vücut sağlığı için hayati öneme sahip. Manavgat ülkemizin çok güçlü turizm potansiyeli olan  destinasyon. Ülkemize ve bölgemize gelen Alman, Avrupa İskandinav ülke turistleri kitap okumada olduğu gibi sağlıklı yaşam ve spor da tıpkı Nordic Walking De olduğu gibi  çok güzel rol model oluyor. .” diye konuştu.  
(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours