Konyaaltı Belediyesi minik hayvanseverleri ağırladı

Paylaşmak Güzeldir..

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında öğrenciler Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Uzman personel aracılığıyla rehabilitasyon merkezini ziyaret eden minik hayvanseverler keyifli vakit geçirdi.

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, Birikim Koleji 5’inci sınıf öğrencilerini misafir ederek onların keyifli vakit geçirmelerini sağladı. Öğrenciler uzman personel aracılığıyla rehabilitasyon merkezini gezerek sokak hayvanları hakkında bilgi aldı. Çocuklar yavru köpek ve kedileri severek keyifli vakit geçirdi. Öğrenciler aynı zamanda Konyaaltı Belediyesi Tiyatro Akademisi eğitimcilerinden Bülent Patoğlu eşliğinde balondan köpek yaptı. Patoğlu mini bir tiyatro gösterisiyle de çocuklara hayvan sevgisini anlattı.

YAVRU KÖPEĞİN KALBİNİ DİNLEDİLER

Barınakta görevli veterinerler, öğrencilere stetoskop yardımıyla yavru bir köpeğin kalp atışlarını dinletti. Minik öğrencilerin köpeğin kalp atışlarını dinlerken mutlulukları gözlerine yansıdı. Öte yandan Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre 2023 yılı 9 ayında 2 bin 493 kedi ve bin 443 köpeğe kısırlaştırma ve aşılama yapıldığı bildirildi.

Konyaaltı Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours