Diyetisyen Büşra Canan; Sağlıklı beslenme kaliteli yaşam fırsatı sunuyor

Paylaşmak Güzeldir..

Manavgat’ta  Canan Sağlık Merkezi Diyetisyeni ve Beslenme Uzmanı Büşra Canan, kaliteli yaşamın yolunun sağlıklı beslenmeden geçtiğini söyledi. 

Obezitenin fazla enerjinin vücutta yağ olarak depolanması, enerji alımı ve kullanımı arasında ki dengesizlik nedeniyle ortaya çıktığını belirten Manavgat’ta  Canan Sağlık Merkezi Diyetisyeni ve Beslenme Uzmanı Büşra Canan, ” Yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren obezite, tedavi edilebilen kronik bir hastalıktır.  Obezite  tedavisinin kişiye özgü olması gerekmektedir. Obezitenin tedavisinde, tıbbi beslenme(diyet) tedavisi, egzersiz tedavisi, ilaç tedavisi, ve cerrahi tedavi yöntemleri  uygulanmaktadır.”’ dedi.     

          Pandemi önce 16 milyon yabancı ve 11 milyon 500 bin yerli turist ağırlayan Türkiye Turizminin başkenti Antalya’nın yerli ve yabancı misafirlerinin büyük çoğunluğunun otellerin mıtfaklarının açık büfe yiyeceklerine bağlı  beslenme kültürü olduğuna dikkat çeken Hacettepe Üniversitesi Diyet  ve Beslenme  Uzmanı olan Kübra Canan, obezite ile sağlıklı beslenme ile etkin mücadelelerinin birisinin düzenli yürüyüş ve spor yapma olduğunu kaydetti. 

          Tatil döneminde otellerin açık büfe mutfaklarında bütün yiyecekleri yemek için servis tabaklarına konması ve ardından  nasıl olsa tatildeyim diyerek mideyi tıka basa  doldurmanın sağlıklı beslenmenin önünde en önemli engel olduğunu söyleyen diyetisyen ve sağlıklı beslenme Uzmanı Büşra Canan, ” Sağlıklı ve kaliteli yaşamın yolu sağlıklı yaşamdan geçiyor. Tatil döneminde yerli ve yabancı turistler otel mutfaklarının yemekleri çok güzel  ve yerli turist özelinde ”Can boğazdan geçer diyerek tıka basa mideyi doldurmaya bağlı oluşan kilolardan şimdi kurtulma dönemi. Tatil sezonu bitmek üzere tatil döneminde alınan fazla kilolardan kurtulun mazsa  hayatımızı   obezite bir kabur olarak varlığını sürdürecektir. Sağlıklı yaşam için sağlıklı beslenme şart.  Sağlıklı yaşam için sağlıklı ve düzenli spor ile sağlıklı beslenme  ve düzenli yürüyüş yapmak çok önemli” ifade etti.  

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours