Tütüncü Beşkonaklılar’a müjde verdi

Paylaşmak Güzeldir..

Beşkonaklılar Mahallesinde incelemelerde bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İş Kurumu İl Müdürlüğü binasının yapıldığı mahalleye ASM, kapalı pazar ve mahallenin ortaokuluna da kütüphane yapılacağını müjdeledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Beşkonaklılar Mahallesinde hemşehrilerinin yaşamına dokunan projeleri inceledi. Beşkonaklılar Mahalle Muhtarı Mehmet Daban’ı ziyaret etti, istek ve taleplerini dinledi. Mahalleyi gezen ve vatandaşlarla kucaklaşan Başkan Tütüncü, yaz tatilinde çevre düzenlemesi yapılan ve zeytin ağaçlarıyla donatılan Beşkonak İmam Hatip Ortaokulu’nu da ziyaret etti. Öğrencilerin yoğun sevgisiyle karşılaşan Başkan Tütüncü, “Sizler tatildeyken okulunuzun bahçesini yeniledik, parke taşlarını döşedik, her yere zeytin ağaçları diktik. Şimdi de okulunuza en güzel şekilde bir kütüphane kazandıracağız” dedi.

KEPEZ’E İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ

Başkan Tütüncü, Beşkonaklılar ziyaretine mahallede yapımı tamamlanan Çalışma ve İşkurumu İl Müdürlüğü’nde devam etti. Kamu kurumu binalarının Kepez’e çok büyük hareketlilik getirdiğine değinen Başkan Tütüncü, İŞKUR’un Antalya İl binasının da Kepez’e yapılmasının, mahalleye büyük bir hareketlilik getireceğini, mahallenin değerini artıracağını söyledi.  

BÜYÜK DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

“Kepez görev yıllarımızda muazzam bir değişim ve dönüşüm yaşadı.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Bu değişim ve dönüşümün en iyi hissedildiği mahallelerden biriside Beşkonaklılar Mahallesi oldu. Mahallemize yaptığımız bu ziyaretimizde mahalle muhtarımız Mehmet Daban ile bugüne kadar yaptığımız çalışmaları gözden geçirdik, yapacağımız çalışmaları konuştuk. Burada imar planlarındaki iyileştirmeler ve düzenlemelerle birlikte muazzam bir kentsel dönüşüm hamlesi başladı. Kepez’in bütün mahallelerinde olduğu gibi… Gecekondu dokusu yerini düzenli yapılaşmaya bıraktı. İmar ve mülkiyet sorunlarının tamamıyla çözülmesi baştanbaşa önemli bir dönüşümün ve değişiminde öncüsüydü. “dedi.

ASM, KAPALI PAZAR, KÜTÜPHANE

Beşkonaklılar mahallesine müjdelerle konuşmasını sürdüren Başkan Tütüncü, “Mahallemize belediye ve hayırsever işbirliğiyle güzel bir aile sağlığı merkezi kazandıracağız. Güzel bir kapalı pazar ve Beşkonak Ortaokulumuza da bir kütüphane yapıyoruz. Hizmetler olarak parkları, yolları ve alt yapı çalışmalarını saymıyorum. Beşkonaklılar Mahallemiz Kepez’in diğer mahallelerinde olduğu gibi muazzam baş döndürücü bir değişimin dönüşümün yaşandığı örnek mahallelerimizden birisi…” diye konuştu.

MAHALLEMİZİN YANI BAŞINDA OLDU

Beşkonaklılar Mahalle Muhtarı Mehmet Daban da, “Mahallemize Aile Sağlığı Merkezi, kapalı pazar geliyor. Başkanımız mahalledeki okulumuza da kütüphane yapma sözü verdi. Başkanımız daha öncede okulumuza kapalı spor salonu kazandırdı. Okulumuzun çevre düzenlemesine destek oldu. Başkanımız her zaman mahallemizin yanı başında oldu. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. “ dedi.

Kepez Belediyesi / Bülten

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours