İYİ Parti Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Ziyaettin, “Tek sermayem gönüllüler ordusu”

Paylaşmak Güzeldir..

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hüseyin Ziyaettin, Manavgat Belediye Başkan Aday Adaylığını İYİ Parti İlçe Binası’nda yoğun katılımın olduğu bir toplantıyla resmi olarak açıkladı. Açıklamaya basın, partililer ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergen, “Bu kararın yanında olacağız”

İYİ Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergen yaptığı açılış konuşmasında, büyük İYİ Partisi olarak tüm aday adaylarının ve aday olacak ismin arkasında olacaklarını belirterek, “İlçe başkanlığı olarak hiçbir aday adayımızı birbirinden ayırmayacağız. Hepsinin arkasında olacağız ve desteklerimizi vereceğiz. Partimize gösterilen yoğun ilgiden dolayı ziyadesiyle mutluyuz. Yönetimde birlikte çalışmaktan onur duyduğum Manavgat’ın sevilen, sayılan, doktor, yazar, şair, sanatçı kişiliğiyle de her zaman örnek aldığımız Hüseyin Ziyaettin’inin almış olduğu aday adaylık kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Aldığı bu kararın yanında olacağız. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

“Tek sermayem gönüllüler ordusu”

İYİ Parti Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Ziyaettin sahip olduğu tek sosyal sermayenin gönüllüler ordusu olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında; “ 30 yıllık çalışma hayatımda ürettiklerimle, emeklerimle kazandıklarım ortadadır. Şükürler olsun ki paraya-pula ihtiyacım yok. Tek sermayem sahip olduğum gönüllüler ordusudur. Bu ordunun neferleri 300 bin nüfusuyla Manavgat halkının ta kendisidir. Şayet aday gösterilir ve seçilirsem bu 300 bin kişiyi yönetim anlayışımıza ortak edeceğim. Manavgat’ın birliğini ve kültürünü ancak bu yolla oluşturabiliriz” dedi.

“Emekliler Meclisi’nin kurulması demokrasinin gerekliliğidir”

Atatürk’ün akılcı, çağdaş kurumsal yönetim anlayışını kendine rehber edindiğini belirten Ziyaettin, basına dağıttığı kurumsal yönetim şemasında yer alan Manavgat Vakfı ya da derneğinin yanı sıra Kent Konseyi’nin olmayışının üzüntü verici olduğunu söyledi. Ziyaettin ayrıca sivil toplum kuruluşlarının bir üst kurulu olması gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında; siyasi parti ilçe başkanlarının Manavgat’ın sorunlarının çözümü adına ortak akıl da birleşerek her ay toplanmasının önemine dikkat çekti. Bilgi, yaşanmışlık ve deneyimlerinden faydalanabilmek için ‘Emekliler Meclis’inin’ oluşturulmasının demokrasinin bir gereği olduğunu da sözlerine ekledi.

“30 yıldır burada yaşıyorum, Manavgatlıyım.”

Manavgat’ın bir belediye başkanına değil bir lidere ihtiyacı olduğunu belirten Ziyaettin, “Manavgat’ın rutin belediye görevini yapan bir belediye başkanına ihtiyacı yok. Manavgat’ın bir lidere ihtiyacı var. Lider, partiler üstü bir anlayışla radikal kararlar alabilen, üreten, projeleriyle halkın desteğini yanında hisseden, kenti için yaşayan kişidir. Şuan aday olmadığım için sizlerle paylaşamayacağım tam 300 projem var. Ben idealist bir insanım. İnancım gereği seçilemezsem bile hazırladığım bu sosyal projelerin hayata geçirilmesi için var gücümle mücadele edeceğim. 30 yıldır Manavgat’ta yaşayan biri olarak artık Manavgatlıyım. Bu kenti daha iyi yaşanabilir bir cennete kavuşturmak için liderlik yapmak istiyorum. Sizlerle birlikte bunu istiyorum” diye konuştu.

“Söyleyecek sözümüz henüz bitmedi”

Dr. Hüseyin Ziyaettin bir şiirle başladığı konuşmasını, Hindistan menşeli fil meseli ile bitirdi. Mesel, üç kardeşin babalarından miras kalan 17 fili paylaşamamasını konu ediyor. Bu tartışmalara tanık olan 18’nci filin üzerindeki bilge kişi bilimin ışığında yaptığı basit bir matematik hesabıyla, kendilerine miras kalan 17 fili kardeşlere paylaştırıyor. Ziyaettin, “İşte bu yüzden ben Manavgat’ın 18’inci fili olmak için yola çıktım” dedi.

Konuşmaların ardından tebrikleri kabul eden Ziyaettin, “Bu bir aday adaylığı açıklamasıydı. O yüzden konuşmayı kısa tuttum. Süreç içerisinde daha çok bir araya geleceğiz. Söyleyecek sözümüz henüz bitmedi” dedi.

Hüseyin Ziyaettin’inin aday adaylığı açıklamasına DEVA Partisi Manavgat İlçe Başkanı Dilaver Akpolat ile Siyasi İşlerden Sorumlu Bşk. Yrd. Zübeyir Sarıkaya’nın katılması dikkat çekti.

(Büşra Deveci)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours