19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun!

Paylaşmak Güzeldir..

Gaziler günü bugün tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Manavgat kaymakamlığınca hazırlanan kutlama programı sabah Saat 10.00’da Cumhuriyet meydanında Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayacak ardından saygı duruşu ve İstiklal marşımız okunacak, günün anlamını dile getiren konuşmalar, şiirler ve Gazimizin konuşması ile kutlama töreni sona erecek.

Manavgat Kaymakamı Adil Karakaş, Gaziler gününün kutlu olması dilekleriyle şöyle konuştu;

 “Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik Unvanı ve Mareşal Rütbesinin verilişinin yıl dönümünü ve “19 Eylül Gaziler Günü”nü karşılamanın sevincini yaşamaktayız.

Vatanımız için her daim canları feda etmeye hazır olan ve bu uğurda Gazilik rütbesine eren vatandaşlarımız, vatanımızın bölünmez bütünlüğün en büyük savunucularındandır. Birlik ve beraberliğimizin simgelerinden olan Gazilerimiz, dün olduğu gibi bugün de yine Şehitlerimiz ile birlikte Milletimizin gönlünde en yüce makamlara sahiplerdir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle tüm Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan Gazilerimize saygılarımı sunuyor, “19 Eylül Gaziler Günü”nü tebrik ediyorum.”

(Haber Merkezi)

You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours