Çubukbeli Şenlikleri’nde büyük coşku

Paylaşmak Güzeldir..

Döşemealtı Belediyesi tarafından düzenlenen 17’nci Çubukbeli Şenliklerinde büyük coşku yaşandı. Çocuklar için gün boyu etkinlik ve oyun alanları kurulurken, akşamda Tolga Sağ ve Emre Dayıoğlu verdikleri konserle unutulmaz bir gece yaşattı. İlçenin tarihi-kültürel değerlerine sahip çıkmak, bölgenin kalkınmasını ve tanınmasını sağlamak için yatırımların yanı sıra şenlikler düzenlenen Döşemealtı Belediyesi Çubukbeli Şenliklerinde de binlerce kişiyi bir araya getirdi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in ev sahipliğinde Dağbeli Mahallesi’nde düzenlenen şenliklere, Belediye Başkan Yardımcıları, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muthat Aras, CHP Döşemealtı İllçe Başkanı Veli Çot, Siyasi partil temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Antalya’nın en önemli türkülerinden olan ve hemen herkesin bildiği meşhur Çubuk Beli türküsünden de adını alan Çubuk Beli Şenliklerinin uzun aradan sonra yeniden yapılması mahalle sakinlerini sevindirdi.

Dağbeli Mahallesi Kent Meydanında düzenlenen Çubukbeli Şenlikleri için hem cadde ve sokaklar, hemde meydan Atatürk posterleri ve Türk Bayraklarıyla süslendi. Çocuklar için Transformers robotlar ve sevilen çizgi film kahramanlarından oluşan karakterler gün boyu çocukları eğlendirdi. Yöresel pişi ve dondurma ikramlarının yapıldığı şenliklerde akşam ise konser alanı hınca hınç doldu. İlk olarak Emre Dayıoğlu sahne alırken, daha sonra Tolga Sağ sevilen türkülerini seslendirdi.

Belediye Başkanı Turgay Genç şenliklere katılan herkese teşekkür ederek, “İlçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini yaşatmak ilçemizin tanınırlığını artırmak ve yine geleneklerimizi sürdürmek için yatırımlarımızın yanı sıra şenliklerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Pandemi nedeniyle uzun süredir yapamadığımız Şenliklerimizi aynı coşkuyla yeniden başladık. Bademağacı Badem Şenlikleri, Karabayır Yayla Şenlikleri, Dağbeli Çubukbeli Şenlikleri ve Döşemealtı Nar Şenlikleriyle ilçemizin kültürel zenginliklerine sahip çıkmayı sürdüreceğiz” dedi.

Döşemealtı Belediyesi / Bülten


You May Also Like

More From Author

+ There are no comments

Add yours