Önder’den Manavgat’a 2’inci kütüphane

20 Ocak 2022 14:34
Önder’den Manavgat’a 2’inci kütüphane

Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kurulan okul kütüphanesi Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Dernek Genel Başkanı Abdullah Ceylan’ın katıldığı tören ile açıldı.

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve çeşitli kaynaklara ulaşımlarını kolaylaştırmak amacıyla okullara kütüphane kuran Önder İmam Hatipliler Derneği, Manavgat’ta ikinci okul kütüphanesini Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ardından Sarılar Mahallesinde bulunan Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açtı. Kütüphanenin açılış törenine Manavgat Abdulkadir Demir, Önder İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kütüphanenin açılışını yaptıktan sonra kütüphaneyi gezen Kaymakam Demir, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Kitap okumanın önemine değinen Kaymakam Demir, başarının çok çalışmaktan geçtiğini söyledi.

Açılışın ardından Kaymakam Demir başkanlığında düzenlenen Eğitime Destek Platformu toplantısında, platform üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri bilgi alışverişinde bulundu.

 

Ömer KARÇA

Kaynak : akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle