KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE AÇIK MEKTUP!...

13.10.2021 14:32

Biliyorum karayollarını çok yoğun bir yarış içinde. Karayolları iyi diyecek kadar başarılı. Halk tarafından sevilen bir kurum .Bunu nereden biliyor diye aklınıza gelebilir. Ben karayolları emeklisiyim. Karayollarında kamyon şoförü olarak çalıştım.

Türkiye Cumhuriyeti 81 ilden oluşur. Her ilin ilçenin zamanında yol problemi vardı. Bu sorun günümüzde azalmış olsa da %100' e ulaşmamıştır.

Biz Antalya'nın Manavgat ilçesinde ikametgah ediyoruz.

 Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa bunların Akseki, İbradı, Mersin, Konya, Antalya ile tek bağlantı yolu D-400 yolu vardır. Turizm sezonu açıldığında veya açılmadan da bu yol ihtiyaca cevap veremiyor. Çünkü iş imkanı turizm sektöründe diğer sektöründe diğer sektörlere göre daha iyi.

Nüfus bir ilçede arttı. Bu artış trafiğe de yansıdı. Benim Karayolları Genel Müdürlüğü’nden veya saha yetkili devlet birim Ulaştırma Bakanlığı'ndan Antalya'dan Gazipaşa'ya kadar oto yol yapılması.

Bu yazdığım yazı belki okunacak belki dikkate bile alınmayacak.

Olsun ben yine yazıyorum yazacağımda.

Eğer otoyol yapılırsa ne olacak?

Her şeyden önce trafik kazaları azalacak. Zamandan kazanılacak, yakıttan tasarruf edilecek.

Satırlarıma son verirken Karayolları Genel Müdürlüğü'ne, 13 bölge müdürüne, çalışanlara hürmetlerimi saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum.