KPSS A Gurubu Öğretmenlik Sınavı birincisi Manavgat’tan

18 Eylül 2021 13:25
KPSS A Gurubu Öğretmenlik Sınavı birincisi Manavgat’tan

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı. KPSS A Gurubu ve Öğretmenlik Sınavı Birincisi Manavgat’tan Hakkı Emre Çivlik oldu. Çivlik 86,84647 puanla Türkiye birincisi olurken, “Birinci olacağım dedim ve oldum” dedi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı A Gurubu ve Öğretmenlik Sınavı Birincisi Manavgat’tan çıktı. 46 yaşındaki Hakkı Emre Çivlik, girdiği KPSS A Gurubu ve Öğretmenlik Sınavı’nda 86,84647 puan alarak Türkiye birincisi oldu.

1996 yılında Gazi Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun olan, 25 senedir özel okul ve dershanelerde öğretmenlik yapan Hakkı Emre Çivlik, “Pandemi döneminde sahipsiz kaldığımı anladım” sözleriyle KPSS sınavına girmek istediğini ifade ederek, “1,5 yıllık pandemi döneminde bende bir aydınlanma oldu ve 2021 yılının Ağustos ayında KPSS A Gurubu Öğretmenlik Sınavı’na girdim. Eşimle konuştuk, birinci olacağım dedim ve oldum” şeklinde konuştu.

3 bin 658 kişinin girdiği KPSS A Gurubu Öğretmenlik Sınavı’nda Türkiye birincisi olan Çivlik, Kasım ayında yapılacak mülakatı beklediğini belirterek, “Oğlum İstanbul’da üniversite okuyor, eşim Manavgat’ta öğretmen. Ailemden dolayı Batı’da ya da Antalya civarında bir yere atanırsam öğretmenlik yapmayı düşünürüm. Mülakatı kazanırsam Ocak ayında tercihlerimi yapacağım” dedi.

Hakkı Emre Çivlik, KPSS A Gurubu ve Öğretmenlik Sınavı’nda Genel Yetenek sorularında 41 doğru, Genel Kültür sorularında 40 doğru, Eğitim Bilimleri sorularında 69 doğru ve Öğretmenlik Alan Bilgisi testinde ise 66 soruyu doğru yaparak, 86, 84647 puanla Türkiye Birincisi oldu.

 HABER MERKEZİ

Kaynak : akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (1)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle