“Evsiz kalan afetzedeler AKP’den umudu kesti”

23 Ekim 2021 14:09
 “Evsiz kalan afetzedeler AKP’den umudu kesti”

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP’li belediyeleri çalıştırmamak adına AKP kadrolarının hukuk dışı tezgah kurduğunu ve Ethem Taş’ın itiraf ettiği bu mekanizmanın vatandaşı cezalandırmak anlamına geldiğini ifade eden Başkan Nuri Cengiz, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile birlikte Manavgat yangın bölgesine gerçekleştirdikleri ziyarette karşılaştıkları soruların da muhatabı olarak AKP İl Başkanı Taş’tan yanıt istedi.

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’tan, Manavgat bölgesine CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında karşılaştıkları sorulara yanıt istedi.

Başkan Cengiz, yangın bölgesine yaptıkları ziyaret sırasında vatandaşların devletin yapması gerekenleri kendilerinden talep ettiklerini ifade ederek, “Yangının söndürülmesiyle bölgedeki kameralar kapandığında, dolayısıyla da siz AKP’li siyasetçilerin şov zemini sona erdiğinde; bir daha hiç uğramadığınız Manavgat’taki yangın bölgesindeydik. Yangından sonra milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, örgütlerimizle birlikte defalarca kez ziyaretinde bulunduğumuz bölge halkının sorunlarına, bu kez Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun ile birlikte kulak verdik” şeklinde konuşarak şunları söyledi:

“İktidarın il başkanı olarak sesini duymadığınız o insanlar, kışa evsiz girmemek için halen bir çözüm beklemekte; bölgeye her gittiğimizde ise bizleri iktidarın temsilcileriymiş gibi karşılayıp, devletin yapması gerekenleri bizlerden talep etmekteler. İktidarın 20 yıl borca sokarak ev sahibi yapmayı planladığı insanlar; AKP’den öylesine umudu kesmişler ki; henüz iktidar olmadığımız halde her türlü desteği bizden bekliyorlar. Bizler ise bu yardım taleplerine sizler kadar kayıtsız kalamıyor, ‘Sorumluluğumuzda değil’ diyemiyoruz. Aksine bu sorunları giderebilmek için iktidar sahiplerinden yetki bekliyoruz.”

Sayın Taş, ‘Soru çok ama muhatabı ve cevabı yok’ demiş, ne doğru söylemiş. Biliyoruz ki kendisini sadece göreve davet etsek; çıkıp daha da içi boş bir gündem yaratmaya çalışacaktır. Bu nedenle ben; çok daha fazla merak edilen ve bilinmezliklerle dolu olan soruların, çok çok daha büyük ve daha gerçek sorunların muhatabı olarak kendisini; afet bölgelerine, esnaf dükkanlarına, marketlere, pazarlara, halkın arasına davet ediyorum. İktidarın il başkanının görevi; otel lobilerinden cevabını bildiği sorular sormak değil, başını sokacak bir eve ne zaman ve ne şartlarda sahip olacağını bilmeyen mağdur yurttaşların sorularını yanıtlamaktır. Biz, kamuoyunda soru işareti oluşturabilecek tüm sorulara ve iddialara ciddiyetle ve samimiyetle yanıt verdik. Şimdi aynı ciddiyeti ve samimiyeti AKP iktidarının il başkanından bekliyor, tekrar tekrar ısrarla soruyoruz;

Manavgat’ta evleri yanan mağdur yurttaşlarımıza; ne zaman, ne koşullarda, nasıl bir ev tahsis edeceksiniz?

Oradaki insanlara yardım etmek isteyen diğer siyasi partiler ve kuruluşlara neden müsaade etmiyorsunuz? Egonuz ve itibarınız insanların sokakta kalmasından daha mı önemli?”

HABER MERKEZİ

 

Kaynak : akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle