Coşar, “Aşure, kardeşliğin paylaşmanın bereketin simgesidir”

07 Eylül 2021 14:58
Coşar, “Aşure, kardeşliğin paylaşmanın bereketin simgesidir”

Manavgat İlçe Başkanlığı, Muharrem Ayı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanı’nda aşure ikramı yaptı. CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, 2 bin kişilik aşure hazırladıklarını söyledi.

Manavgat Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı, Muharrem Ayı nedeniyle 2 bin kişilik aşure ikramında bulundu. CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, 2 bin kişilik aşure hazırlandığını ifade ederek, “Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Örgütü olarak, birlik, beraberlik ve paylaşım duygularımızın yoğun olduğu Muharrem Ayı nedeniyle Geleneksel Aşure etkinliğimizi gerçekleştirdik. Etkinliğimize katılan değerli halkımıza ve partililerimize aşure ikramında bulunduk. CHP olarak her yıl düzenlediğimiz aşure etkinliğimizi geçen yıl pandemi koşullarının ağırlığından dolayı düzenleyememiştik. Bu yıl durum kısmen de olsa normalleştiği için aşure etkinliğimizi düzenledik. Kardeşliğin paylaşmanın bereketin bir simgesi olan aşure etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanı’nda gerçekleştirilen aşure ikramına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, Ticaret Odası Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Şoförler Odası Başkanı Muammer Ünal, Servisciler Odası Başkanı Mustafa Aydın, Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin ve Manavgat ve Çevresi Öğrenci Servis Kooperatifi Başkanı Emin Ersoy ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN SÖZEN AŞURE DAĞITTI

 Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Örgütü tarafından “Muharrem Ayı” nedeniyle yapılan aşure etkinliğine katıldı.

Vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, aşurenin birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirdiğini ve Manavgat Belediyesi’nin de yangından zarar gören mahallelerde aşure dağıtımı gerçekleştirdiğini söyledi.

Başkan Şükrü Sözen, “ CHP Manavgat İlçe Örgütümüzün Muharrem Ayı nedeniyle düzenlediği aşure ikramına katılarak vatandaşlarımızla bir araya geldik, sohbet ettik. Aşure, bizim kültürümüzde birlik, beraberlik ve dostluğu simgeliyor. Bu sebeple Manavgat Belediyemiz de yangından zarar gören mahallelerimizde vatandaşlarımıza birliği ve beraberliği simgeleyen aşure ikramını gerçekleştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Aşure ikramında emeği geçen ilçe örgütümüze ve katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Muharrem Ayı’nın Manavgat’ımıza ve ülkemize bolluk, bereket ve hoşgörü getirmesini temenni ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Kaynak : akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle