“CHP’nin’nin onurla ve gururla kuruluşunun 98. yılını kutluyoruz”

09 Eylül 2021 15:32
 “CHP’nin’nin onurla ve gururla kuruluşunun 98. yılını kutluyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Örgütü, kuruluşunun 98. yılını bir etkinlikle kutladı. Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, “Cumhuriyet kazanımlarını korumak ve geleceğe taşımak bizlerin asli görevidir dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. yıldönümü ilçe örgütü tarafından düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen törende konuşan CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, “9 Eylül 1923’te Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan ve bizlere emanet edilen kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurla ve gururla kuruluşunun 98. yılını kutluyoruz” dedi.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra bir konuşma yaptı. Başkan Coşar, Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş felsefesi ve altı ok ilkeleriyle ülkenin teminatı, umudu ve geleceği olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi kimsesizlerin kimsesidir. Adalet, özgürlük, eşitlik ve insan hakları ile mücadele eden partimizin barıştan yana insanları ötekileştirmeden, ezilenlerin, halk partisi olmuş, olmaya da devam edecektir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ demiştir.

Yaşadığımız bu zorlu süreçte Cumhuriyet’in kazanımlarının ne kadar önemli olduğunu hepimiz görmekteyiz. AKP iktidarı tarafından bütün zulümlerin yaşatıldığı günümüzde hep birlikte omuz omuza korkmadan, yılmadan, hak, hukuk, adalet için mücadelemize devam edeceğiz.  Cumhuriyet kazanımlarını korumak ve geleceğe taşımak bizlerin asli görevidir. Ülkemizin teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi aydınlığa çıkan yoldur. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında 98 yıldır Cumhuriyetin, demokrasinin ve aydınlık Türkiye’nin savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 98. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

Törene CHP Manavgat İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar ile birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, oda başkanları ve partililer katıldı.

 HABER MERKEZİ

               

Kaynak : akdenizhaber.com.tr

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle